Metoda je založena na pečlivě navržených materiálech: knihách, zvukových nahrávkách, kartičkách, pomůckách a scénářích her a zábav.


Níže představujeme ukázkové výňatky z knih, nahrávek, her a mnoho dalších materiálů.
Většina z nich pochází ze čtvrté kapitoly „Doprava“ ve Žluté knize.

Zvuková tabule

Pohádka (story)

The Six Witches

Toto cvičení vychází z tradice pohádkového vyprávění, které známe všichni. Dítě poslouchá příběh a současně sleduje obrázky. Poté jej vypráví lektorovi a někdy také ztvárňuje roli. Díky 13 fázím uvádění příběhu může lektor měnit úroveň obtížnosti v závislosti na schopnostech skupiny.

Představení (showtime)

Drive a Car!

Cvičení ve formě představení Teddy Eddie je založeno na metodě TPR (total physical response) – reagování tělem). Dítě poslouchá pokyny a provádí určité činnosti. Současně používá věty vyznačující se vysokou obtížností, jako jsou například: “Get out of the car and push it!”. Výsledek? Dokonce i složité fráze jsou snadno zapamatovatelné a používány denně!    

AUDIO

čili zvuková nahrávka

Písničky (songs)

My Yellow Car | The Flying Rock’n’Roll

Všechny písničky napsaly autorky metody. Jejich cílem není učit jednotlivá slova, ale celé věty! Tyto věty přednáší britský rodilý mluvčí, s nadáním zejména na imitaci hlasů. A proto děti milují písničky a v mžiku vstřebávají nové fráze.     

Básničky (rhymes)

The Big Truck

Básničky fungují stejně jako písničky. Dítě poslouchá, opakuje a provádí konkrétní aktivity během mluvení. Cílem je obvykle zafixovat probranou látku, zejména věty a složité gramatické formy. Říkanky, dětská mluva a vícenásobné opakování podstatně usnadňují proces zapamatování. 

Hlavu vzhůru! (ears up)

The City

Hlavu vzhůru! je jedinečný návrh. A je také zcela unikátní pro metodu Teddy Eddie. Je založen na cvičeních typu listening comprehension (poslech s porozuměním), ale je přizpůsoben potřebám malých dětí. Jak to vypadá v praxi? Obvykle se jedná o krátký, zábavný příběh, který se objevuje na konci kapitoly a kontroluje, zda dítě zvládlo danou látku. Poslech probíhá bez jakýchkoliv vizuálních pomůcek. Po dokončení učitel pokládá otázky a žák odpovídá.  

Hra (game)

Animals are sick

V této hře si děti hrají na zvířata a lékaře. Jednotlivá zvířata se cítí špatně, ale pak vstupuje do akce lékař se správným lékem. Zábava byla navržena tak, aby děti funkčně využívaly jazyk, rozvíjely dovednost poslechu s porozuměním, začaly být aktivní v komunikaci a učily se mluvit za určitým účelem. A navíc by si děti rády zahrály tuto hru i ve svém rodném jazyce. Malé drobnosti (stetoskop pro lékaře a pilulky pro nemocná zvířata) zpestřují zábavu.   

Animals are sick

 

E VÝŇATKY Z KNIH

 

Učebnice žáka (Student’s Book)

Teddy Eddie se dívá na dítě z obálky a tak dobrodružství s medvídkem začíná… Všechny knihy adresované žákům jsou měkké, voňavé a barevné. Cíleně přitahují pozornost dětí a povzbuzují zvědavost. Liší se od klasických učebnic pro předškoláky: obsahují texty a veškerou látku vyučovanou v hodinách. Dětem to nevadí a je to navíc fantastická pomoc pro učitele a rodiče. Takto se putování po světě výuky angličtiny mění v zábavu pro všechny.  

Student’s Book

Příručka pro rodiče (Parents’ Guide)

Maminky a tatínkové mohou průběžně sledovat pokroky dítěte v učení. Dostávají do rukou příručku v českém jazyce, ve které najdou nejen informace o dovednostech, jež jeho dítě získá, ale také slovníky s novými slovy a obsah textů (jako jsou písničky, básničky nebo pohádky) v obou jazycích. Dostávají také úplný popis metody a nápady, jak podpořit rozvoj cizího jazyka doma. 

Parent's Guide

Obrázková knížka (Secret Booklet)

Každá sada žáka obsahuje dodatečnou malou drobnost: mini knížečku s 38 obrázky. Každý představuje slovo, které nenajdete nikde v Knize. Tato slova se děti učí jako „hesla“, které jim umožňují vstoupit do výuky. 38 slov z Obrázkové knížky představuje v metodě Teddy Eddie jen doplněk, přitom při práci s klasickou učebnicí se vaše dítě naučí srovnatelný počet pojmů během jednoho roku. 

Secret Booklet